Jak wybrać obrączkę ślubną

Czym należy się kierować przy wyborze obrączek?

Pamiętajmy, że obrączki są pamiątką ślubu na całe życie, więc przede wszystkim powinny być ponadczasowe i solidne. Oczywiście, z okazji rocznicy lub odnowienia przysięgi małżeńskiej można zamówić nowe obrączki.

Czy matowe obrączki będą się ścierały? Czy obrączki będą się rysować? Po jakim czasie?

Naturalne jest to, że matowe obrączki z czasem się ścierają i stają się bardziej błyszczące, a polerowane – delikatnie zmatowieją. Dzieje się tak na skutek użytkowania obrączek i nie jest to w żaden sposób niepokojąca sytuacja. W takiej sytuacji co jakiś czas można oddać obrączki do odświeżenia, czyli wypolerowania lub ponownego nałożenia matu.

Dlaczego białe złoto nie jest białe?

Naturalnie białe złoto ma lekko słomkową barwę. Aby wyglądało na bielsze pokrywa się je cieniutką warstwą metalu szlachetnego – rodu (metal z grupy platynowców, droższy od złota).

Jaka szerokość obrączek jest najczęściej wybierana? Czym jest soczewka w obrączkach i co daje?

Najczęściej wybierane są obrączki o szerokości 4 lub 5mm, jednak w naszej ofercie mamy wzory od 3mm do 9mm. Często zdarza się tak, że kobieta wybiera węższą obrączkę niż mężczyzna ze względu na drobniejsze dłonie i chęć noszenia pierścionka z obrączką na jednym palcu.
Soczewka w obrączce to wyoblenie jej wnętrza – obrączka jest półokrągła w środku. Soczewka znacznie wpływa na komfort noszenia obrączki, przez to, że mniejsza część obrączki styka się ze skórą. Łatwiej jest też taką obrączkę założyć  i zdjąć osobom z łatwo puchnącymi palcami.

Czy można zamówić dwie, zupełnie różne obrączki? Czy możemy zaprojektować swoje wymarzone obrączki?

Istnieje możliwość zamówienia dwóch różnych obrączek, nawet z dwóch różnych pracowni jubilerskich. Jesteśmy również otwarci na indywidualne projekty obrączek klientów.

Czy na obrączkach można wykonać grawer? Czy mogę wygrawerować coś innego niż np. datę ślubu?

Na większości wzorów jesteśmy wstanie wygrawerować dowolny tekst do około 25 znaków. Możemy grawerować również proste znaki, typu serduszko czy znak nieskończoności.

Czy wzór, który jest wykonany, np. w żółtym kolorze złota możemy zamówić w białym kolorze?

Oczywiście, w większości wzorów można dowolnie zmieniać kolory złota. Istnieje również możliwość zmiany matowania, polerowania, zakucia dodatkowych kamieni lub zamówienia obrączki bez kamieni. Przed zamówieniem prosimy o kontakt w celu ustalenia modyfikacji.

Kiedy najlepiej mierzyć rozmiar obrączek?

Rozmiar palca może ulec zmianie ze względu na temperaturę, porę dnia czy wysiłek fizyczny. Zalecamy dokonać pomiaru kilka razy, najlepiej w różnych porach dnia, aby wypracować średni rozmiar.

Ile czasu przed ślubem należy zamówić/kupić obrączki? Jaki jest czas oczekiwania na obrączki?

W przypadku zamówienia obrączek – czas oczekiwania na przygotowanie obrączek wynosi 7 dni roboczych.
W przypadku zamówienia obrączek z pracowni zewnętrznych – czas oczekiwania wynosi 3 – 4 tygodnie. Oczywiście w obu przypadkach sugerujemy zamówienie obrączek wcześniej tak aby w przypadku ewentualnej korekty rozmiaru zdążyć przed ślubem.

Zobacz wideo poradę

X